Collection: Chicken

25 products

Get fresh halal chicken delivered in Edmonton, same-day or next-day. Shop whole chicken, boneless breast, thighs, drumsticks, legs, wings and ground chicken, with or without skin, plus liver, gizzards and feet. Short on time? Try our chicken kabob, kofta, shawarma, burgers and sausages.

Chicken sold by the pound is charged at its exact weight after it is packed. Delivery runs daily from 12 PM to 10 PM, and it is free on orders over $100.

  • Chicken Shawarma Meat
    Great for: Shawarma, Wraps
    $11.49 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • K&Z Chicken Kofta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $10.99 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Liver
    Great for: Kaleji masala, Fry
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Legs
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $4.82 / lb Min. $9.64
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Skinless Cut-Up Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $5.97 / lb Min. $11.94
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Burger Patties
    Great for: Burgers, BBQ
    $13.44 / lb Min. $26.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Feet
    Great for: Soup, Stock
    $5.85 / lb Min. $11.70
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Feet
    Great for: Soup, Stock
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Sausage
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb