Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Whole Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $21.84 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 3 lb
    Whole Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $4.94 / lb Min. $14.82
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Mix Plate (With Bone)
    Great for: Curry, Karahi, Biryani
    $16.49 / lb Min. $32.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Legs & Thighs
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Breast
    Great for: Tikka, Butter chicken, Shawarma
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Breast
    Great for: Tikka, Butter chicken, Shawarma
    $11.49 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lean Ground Beef
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lean Ground Beef
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.34 / lb Min. $20.68
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Drumsticks
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $5.16 / lb Min. $10.32
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $13.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Mix Plate (With Bone)
    Great for: Curry, Karahi, Biryani
    $15.39 / lb Min. $30.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Thighs
    Great for: Tikka, Grill, Curry
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Thighs
    Great for: Tikka, Grill, Curry
    $10.34 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $19.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $25.29 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb