Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Lamb Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $17.24 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $7.69 / lb Min. $30.76
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $10.45 / lb Min. $41.80
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Beef Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $15.39 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Beef Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $18.39 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs & Rib Eye Steak
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $28.74 / lb Min. $57.48
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $15.39 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $10.34 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $14.29 / lb Min. $28.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $15.39 / lb Min. $30.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Goat Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $8.79 / lb Min. $26.37
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $15.39 / lb Min. $30.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $14.94 / lb Min. $29.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $18.69 / lb Min. $37.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $17.24 / lb Min. $34.48
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Ribs, Chops & Loin
    Great for: Grill, Curry, Mandi
    $16.49 / lb Min. $32.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb