Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Min. order: 2 lb
    Lamb Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $17.59 / lb Min. $35.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Ribs, Chops & Loin
    Great for: Grill, Curry, Mandi
    $16.49 / lb Min. $32.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Mix Plate (All Muscles)
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $17.59 / lb Min. $35.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Lamb Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $10.45 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Mix Plate (All Muscles)
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $17.59 / lb Min. $35.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $5.85 / lb Min. $17.55
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $5.49 / lb Min. $16.47
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Beef Samosa (40 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $28.59 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Samosa (40 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $28.59 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Goat Feet (Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $8.79 / lb Min. $17.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Feet (Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $7.46 / lb Min. $14.92
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Feet (Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $8.79 / lb Min. $17.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Kafta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Kafta Meatballs
    Great for: Kofta curry, Grill
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Oxtail
    Great for: Oxtail soup, Stew
    $11.55 / lb Min. $23.10
    Minimum order: 2 lb
    2lb