Collection: Lamb

48 products

Order halal lamb online and have it delivered anywhere in Edmonton and area. Choose leg, shoulder, chops, ribs, neck and shank for roasts and curries, ground lamb for kebabs, or stew cuts for slow cooking. We also carry lamb liver, kidney, heart, brain, tongue, head and feet for traditional dishes, plus lamb kabob, burgers, meatballs, sausage and sujuk.

Cut by trusted local halal butchers and priced by the pound, so you pay the exact weight. Free delivery on orders over $100.

  • Min. order: 2 lb
    Lamb Mix Plate (With Bone)
    Great for: Curry, Karahi, Biryani
    $15.39 / lb Min. $30.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Lamb Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $19.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $25.29 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Leg
    Great for: Roast, Raan, Mandi, Biryani
    $19.54 / lb Min. $78.16
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 5 lb
    Lamb Leg
    Great for: Roast, Raan, Mandi, Biryani
    $10.99 / lb Min. $54.95
    Minimum order: 5 lb
    5lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Ground Lamb & Beef Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.99 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Ground Lamb & Beef Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.45 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $17.24 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $7.69 / lb Min. $30.76
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $10.45 / lb Min. $41.80
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $18.69 / lb Min. $37.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Neck
    Great for: Stew, Yakhni, Biryani
    $17.24 / lb Min. $34.48
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $17.59 / lb Min. $35.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb