Collection: Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Lean Ground Beef
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lean Ground Beef
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.34 / lb Min. $20.68
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $13.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $9.19 / lb Min. $18.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Mix Plate (With Bone)
    Great for: Curry, Karahi, Biryani
    $9.34 / lb Min. $18.68
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Ground Beef & Lamb Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $15.39 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Beef Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $18.39 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs & Rib Eye Steak
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $28.74 / lb Min. $57.48
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs
    Great for: BBQ, Grill, Curry
    $14.29 / lb Min. $28.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $5.85 / lb Min. $17.55
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    Great for: Paya, Soup
    $5.49 / lb Min. $16.47
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Beef Samosa (40 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $28.59 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Beef Kafta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb