Collection: Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Beef Stir Fry Strips
    Great for: Stir fry, Fajitas
    $14.94 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Burger Patties
    Great for: Burgers, BBQ
    $17.93 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    Great for: Pot roast, Stew
    $14.29 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    Great for: Pot roast, Stew
    $14.94 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Sausages
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $16.43 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Flank Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $20.92 / lb Min. $41.84
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skirt Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $13.79 / lb Min. $27.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 4 lb
    Beef Square Cut Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $10.45 / lb Min. $41.80
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Beef Sujuk (Skandarani)
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef for Pho
    Great for: Pho, Noodle soups
    $13.44 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Fresh & Fresh Beef Rolls (25 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $24.19 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.04 / lb Min. $8.08
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.70 / lb Min. $9.40
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $7.43 / lb Min. $14.86
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.59 / lb Min. $9.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $6.59 / lb Min. $19.77
    Minimum order: 3 lb
    3lb