Collection: Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Min. order: 2 lb
    Beef Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Spleen
    Great for: Masala fry, Stew
    $4.47 / lb Min. $8.94
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Fat
    Great for: Cooking fat, Kebab mix
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skin
    Great for: Soup, Traditional stews
    $14.94 / lb Min. $29.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skin
    Great for: Soup, Traditional stews
    $9.89 / lb Min. $19.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb