Collection: Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Beef Kafta Meatballs
    Great for: Kofta curry, Grill
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Oxtail
    Great for: Oxtail soup, Stew
    $11.55 / lb Min. $23.10
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $6.59 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $4.59 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $9.20 / lb Min. $18.40
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Joints for Soup
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Shawarma Meat
    Great for: Shawarma, Wraps
    $17.24 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Cut (No. 5)
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $7.46 / lb Min. $14.92
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • K&Z Beef Kofta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $10.99 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Beef Sirloin & Flat Iron Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Steaks (Top Sirloin & Bavette)
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $18.39 / lb Min. $36.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    Great for: Pot roast, Stew
    $12.09 / lb Min. $36.27
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    Great for: Pot roast, Stew
    $16.09 / lb Min. $48.27
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Tenderloin
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $22.99 / lb Min. $45.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Striploin
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $22.41 / lb Min. $44.82
    Minimum order: 2 lb
    2lb