Collection: Chicken

25 products

Get fresh halal chicken delivered in Edmonton, same-day or next-day. Shop whole chicken, boneless breast, thighs, drumsticks, legs, wings and ground chicken, with or without skin, plus liver, gizzards and feet. Short on time? Try our chicken kabob, kofta, shawarma, burgers and sausages.

Chicken sold by the pound is charged at its exact weight after it is packed. Delivery runs daily from 12 PM to 10 PM, and it is free on orders over $100.

  • Whole Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $21.84 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 3 lb
    Whole Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $4.94 / lb Min. $14.82
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Legs & Thighs
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Breast
    Great for: Tikka, Butter chicken, Shawarma
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Breast
    Great for: Tikka, Butter chicken, Shawarma
    $11.49 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Drumsticks
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $5.16 / lb Min. $10.32
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Thighs
    Great for: Tikka, Grill, Curry
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Thighs
    Great for: Tikka, Grill, Curry
    $10.34 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Wings
    Great for: Grill, Fry, Hot wings
    $8.04 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • K&Z Breaded Chicken Wings
    Great for: Grill, Fry, Hot wings
    $13.19 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Ground Chicken
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $15.39 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Kebabs
    Great for: BBQ, Grill, Seekh kebab
    $10.34 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Samosa (40 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $28.59 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Gizzards
    Great for: Masala fry, Pepper fry
    $6.89 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Gizzards
    Great for: Masala fry, Pepper fry
    $9.89 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb