Collection: Lamb

48 products

Order halal lamb online and have it delivered anywhere in Edmonton and area. Choose leg, shoulder, chops, ribs, neck and shank for roasts and curries, ground lamb for kebabs, or stew cuts for slow cooking. We also carry lamb liver, kidney, heart, brain, tongue, head and feet for traditional dishes, plus lamb kabob, burgers, meatballs, sausage and sujuk.

Cut by trusted local halal butchers and priced by the pound, so you pay the exact weight. Free delivery on orders over $100.

  • Lamb Merguez Sausage
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $17.93 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Sujuk (Skandarani)
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $11.49 / lb Min. $22.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $14.94 / lb Min. $29.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Heart & Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $9.89 / lb Min. $19.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $18.50 / lb Min. $37.00
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $17.93 / lb Min. $35.86
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Testicles
    Great for: Kapura masala
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Testicles
    Great for: Kapura masala
    $13.79 / lb Min. $27.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Lungs
    Great for: Kata-kat, Stew
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Tongue
    Great for: Masala fry, Stew
    $19.54 / lb Min. $39.08
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Spleen
    Great for: Masala fry, Stew
    $6.89 / lb Min. $13.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Sweetbread
    Great for: Masala fry, Stew
    $9.19 / lb Min. $18.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Fat
    Great for: Cooking fat, Kebab mix
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb