Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Min. order: 2 lb
    Goat Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $12.09 / lb Min. $24.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Boneless Lamb Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $19.54 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Boneless Lamb Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $22.87 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Gizzards
    Great for: Masala fry, Pepper fry
    $6.89 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Gizzards
    Great for: Masala fry, Pepper fry
    $9.89 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $6.59 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $4.59 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $9.20 / lb Min. $18.40
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $12.09 / lb Min. $24.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Liver
    Great for: Kaleji, Liver fry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Joints for Soup
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Shawarma Meat
    Great for: Shawarma, Wraps
    $17.24 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Cut (No. 5)
    Great for: Yakhni, Bone broth, Soup
    $7.46 / lb Min. $14.92
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Shawarma Meat
    Great for: Shawarma, Wraps
    $11.49 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • K&Z Beef Kofta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $10.99 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk