Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Beef Burger Patties
    Great for: Burgers, BBQ
    $17.93 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    Great for: Pot roast, Stew
    $14.29 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    Great for: Pot roast, Stew
    $14.94 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Basa Fish Fillet
    Great for: Fish fry, Fish curry
    $7.69 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Burger Patties
    Great for: Burgers, BBQ
    $13.44 / lb Min. $26.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $14.29 / lb Min. $28.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb & Beef Burger Patties
    Great for: Burgers, BBQ
    $13.44 / lb Min. $26.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Sausages
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $16.43 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Feet
    Great for: Soup, Stock
    $5.85 / lb Min. $11.70
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Feet
    Great for: Soup, Stock
    $4.39 / lb Min. $8.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Shoulder Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $16.78 / lb Min. $33.56
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Lamb Shoulder Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $19.54 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Flank Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $20.92 / lb Min. $41.84
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skirt Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $13.79 / lb Min. $27.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 4 lb
    Beef Square Cut Shoulder
    Great for: Roast, Mandi, Kabsa
    $10.45 / lb Min. $41.80
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Beef Sujuk (Skandarani)
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb