Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Beef for Pho
    Great for: Pho, Noodle soups
    $13.44 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Sausage
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Fresh & Fresh Beef Rolls (25 pcs)
    Great for: Iftar, Tea time snacks
    $24.19 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Lamb Kafta Meatballs
    Great for: Kofta curry, Grill
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Merguez Sausage
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $17.93 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Sujuk (Skandarani)
    Great for: Breakfast, Sandwiches, Grill
    $19.42 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Menu Marinated Rahu Fish (800 g)
    Great for: Fish fry, Fish curry
    $15.39 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 5 lb
    Whole Rahu Fish (Scales Removed)
    Great for: Fish fry, Fish curry
    $6.59 / lb Min. $32.95
    Minimum order: 5 lb
    5lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.04 / lb Min. $8.08
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.70 / lb Min. $9.40
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $7.43 / lb Min. $14.86
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $4.59 / lb Min. $9.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $11.49 / lb Min. $22.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $6.59 / lb Min. $19.77
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Heart & Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $9.89 / lb Min. $19.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb