Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Min. order: 2 lb
    Goat Stomach (Tripe)
    Great for: Ojri, Tripe soup
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Heart
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $14.94 / lb Min. $29.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Heart & Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $9.89 / lb Min. $19.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Kidney
    Great for: Kata-kat, Masala fry
    $18.50 / lb Min. $37.00
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $17.93 / lb Min. $35.86
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Intestine
    Great for: Ojri, Traditional stews
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Testicles
    Great for: Kapura masala
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Testicles
    Great for: Kapura masala
    $13.79 / lb Min. $27.58
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Lungs
    Great for: Kata-kat, Stew
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Testicles
    Great for: Kapura masala
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Lungs
    Great for: Kata-kat, Stew
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 12 lb
    Whole Turkey (With Skin)
    Great for: Roast, Family dinners
    $5.49 / lb Min. $65.88
    Minimum order: 12 lb
    12lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Tongue
    Great for: Masala fry, Stew
    $19.54 / lb Min. $39.08
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Spleen
    Great for: Masala fry, Stew
    $4.47 / lb Min. $8.94
    Minimum order: 2 lb
    2lb