Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Min. order: 2 lb
    Lamb Spleen
    Great for: Masala fry, Stew
    $6.89 / lb Min. $13.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Sweetbread
    Great for: Masala fry, Stew
    $9.19 / lb Min. $18.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Fat
    Great for: Cooking fat, Kebab mix
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Fat
    Great for: Cooking fat, Kebab mix
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Fat
    Great for: Cooking fat, Kebab mix
    $7.69 / lb Min. $15.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skin
    Great for: Soup, Traditional stews
    $14.94 / lb Min. $29.88
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skin
    Great for: Soup, Traditional stews
    $9.89 / lb Min. $19.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb