Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • K&Z Chicken Kofta
    Great for: Kofta curry, Grill
    $10.99 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 3 lb
    Goat Head
    Great for: Siri paya, Head curry
    $13.19 / lb Min. $39.57
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Sirloin & Flat Iron Steak
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Steaks (Top Sirloin & Bavette)
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $18.39 / lb Min. $36.78
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Liver
    Great for: Kaleji masala, Fry
    $8.79 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Lamb Sirloin (Rouladen)
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $14.94 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Legs
    Great for: Tandoori, Karahi, Biryani
    $4.82 / lb Min. $9.64
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    Great for: Pot roast, Stew
    $12.09 / lb Min. $36.27
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    Great for: Pot roast, Stew
    $16.09 / lb Min. $48.27
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Head
    Great for: Siri paya, Head curry
    $9.89 / lb Min. $39.56
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Tenderloin
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $22.99 / lb Min. $45.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Goat & Lamb Brain (40 pcs)
    Great for: Maghaz masala
    $15.39 / lb Min. $46.17
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Lamb & Goat Brain (40 pcs)
    Great for: Maghaz masala
    $16.49 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Skinless Cut-Up Chicken
    Great for: Roast, Karahi, Biryani, Mandi
    $5.97 / lb Min. $11.94
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Striploin
    Great for: Grill, Steak, Stir fry
    $22.41 / lb Min. $44.82
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Stir Fry Strips
    Great for: Stir fry, Fajitas
    $14.94 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb