Collection: All Halal Meat

151 products

Buy halal meat online in Edmonton from trusted local halal butchers, all in one place. Browse fresh and frozen beef, lamb, goat, chicken and fish, from everyday ground meat and curry cuts to steaks, roasts and organ meats.

Order by 6 PM for same-day delivery or anytime for next-day. Meat sold by the pound is charged at its exact weight after cutting. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton and 17 surrounding communities.

  • Min. order: 2 lb
    Goat Stew Meat
    Great for: Curry, Qorma, Stew
    $22.41 / lb Min. $44.82
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 4 lb
    Lamb Leg
    Great for: Roast, Raan, Mandi, Biryani
    $19.54 / lb Min. $78.16
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Min. order: 5 lb
    Lamb Leg
    Great for: Roast, Raan, Mandi, Biryani
    $10.99 / lb Min. $54.95
    Minimum order: 5 lb
    5lb
  • Chicken Wings
    Great for: Grill, Fry, Hot wings
    $8.04 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $16.09 / lb Min. $32.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Lamb Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • K&Z Breaded Chicken Wings
    Great for: Grill, Fry, Hot wings
    $13.19 / pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $9.19 / lb Min. $18.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    Great for: Nihari, Slow stews, Curry
    $10.99 / lb Min. $21.98
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Goat Leg
    Great for: Roast, Raan, Mandi, Biryani
    $19.79 / lb Min. $59.37
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Goat Chops
    Great for: Grill, Fry, Mandi
    $18.69 / lb Min. $37.38
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Ground Chicken
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $6.59 / lb Min. $13.18
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Ground Lamb & Beef Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.99 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Ground Lamb & Beef Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $10.45 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Mix Plate (With Bone)
    Great for: Curry, Karahi, Biryani
    $9.34 / lb Min. $18.68
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Ground Beef & Lamb Mix
    Great for: Keema, Kofta, Kebabs
    $9.19 / lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb